Syzyfowe prace

W piątej klasie było zadanie domowe pt. „Napisz jakie prace są pracami syzyfowymi”. Cóż napisałam? Dostałam za pracę zaszczytną bańkę – napisałam dość krótko „Takie prace nie istnieją”. Bo dla mnie syzyfowa praca to oprócz tego, że taka bez końca to jeszcze bez sensu. No bo po co ten głaz na tę górę pchać?
Poprawiłam zadanie i nawet dostałam zaszczytną trójczynę. Napisałam wtedy, że syzyfową pracę wykonuje nasza pani od języka polskiego, gdyż nas tłuków i tak już nic nie oświeci. Napisałam to zdecydowanie bardziej prosto.

Dopiero jak mama zajrzała do zeszytu, zaśmiewając się do rozpuku wyjaśniła mi, że takich prac jest od groma. Aby zrozumieć grozę tych słów musiało minąć wiele czasu. Teraz bym zadanie wykonała o niebo lepiej i nie tylko chodzi o sposób pisania. Praktycznie większość mojego czasu zajmuję się taką działalnością. Tylko, że Syzyf miał taką karę, a ja co zbroiłam?

Pranie robię często. Tylko dlaczego nikt mnie nie ostrzegł, że wstawić to jest naprawdę jedna miliardowa roboty? Kilka dni odpuściłam sobie chowanie ciuchów na półki. Może i bym dalej udawała, że nie ma problemu gdyby nie to, że nie było go już gdzie kłaść? Dosłownie zaczęło mnie zasypywać. Na półkach jest pięknie (od kilku dni) wszystko poukładane to segreguję i układam w kosteczkę. W aktach desperacji zdarzało mi się … wkładać „na żywca” konkretnemu osobnikowi na półkę. Tylko ja mimo chaosu w sposobie bycia oraz tym wokół mnie, lubię porządek

Więc jeśli chodzi o system prania i suszenia (zwłaszcza w takie upały) mam naprawdę fajny system. Ale cóż z tego? Jeśli samo na półki nie wskakuje? Swoją drogą, może lepiej, że nie wskakuje bo by znów było na półkach jak zwykle?

Autor: Nieuczesana

Żona ojca swoich dzieci, mama Pierwszego (7 lat) , Drugiego (5 lat) i Trzeciej (2 lata). Z wykształcenia nauczyciel historii. Aktualnie uczący. Pełna dużej ilości chaotycznych myśli na różne tematy.

2 myśli w temacie “Syzyfowe prace”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *