Relaks mamy

Na trzy dni zostałam słomianą wdową. Wypuściliśmy tatusia po to, aby się odstresował i doszłam do wniosku, że dobrze by było, żebym i ja też troszkę wyluzowała.

Jesteśmy najedzeni, to co mi najbardziej przeszkadzało zrobiłam więc ze stołu nie spada stos talerzy ;). Ale postanowiłam, że sobota nie będzie lataniem na odkurzaczu i próbą odgruzowania pokoju dziecięcego.

W planie było spotkanie towarzyskie, ale nie wypaliło. Wymyśliłam kolejną atrakcję – tylko pogoda się poprawiła i skakanie w błocie przestało być realne.

Zdecydowałam się na wyjście na pobliski plac zabaw. Pierwszy zrobił sobie tor przeszkód i skakał przez huśtawki. Drugi i Trzecia skorzystali z tego, że nie muszą czekać w kolejce huśtanie. A ja nie musiałam myśleć o tym co mnie czeka do zrobienia w domu, bo obiad zrobiliśmy z Pierwszym przed wyjściem.

Po drzemce Trzeciej wyszliśmy na nasz przydomowy plac zabaw. Tu chłopcy szybko zlokalizowali wodę po ulewie. Była w przyczepach ciężarówek, wiaderkach i w dziecięcej taczce. Zrobili z tego beton. Siostrę zaprosili dopiero do robienia pulpetów, pierożków „ponton” i placków. Oczywiście wody było za mało więc zorganizowali sobie świeżą z ogrodowego kranu.

Gdy widziałam jak między palcami przechodzi im ten obślizgły brud to mnie wzdrygało. Za to byli naprawdę zadowoleni i zgodni. Ja poleciałam szybko nagrzać wodę na mycie, żeby się wybitnie nie denerwować.

Odłożyłam na bok myśl o brudzie oraz myśl o mokrych ciuchach i przeziębieniu. Naprawdę nie tylko moje matczyne serce się nie przejmowało tym co się dzieje, lecz także dorosły umysł widzący brud, sprzątanie, pranie i katary :). Jakoś takie zabawy mniej mnie ruszają gdy jest ciepło.

Dziś kontynuuje luz, tylko że bałagan zaczyna mnie wkurzać :). Ale jutro sobie posprzątam :).

Autor: Nieuczesana

Żona ojca swoich dzieci, mama Pierwszego, Drugiego i Trzeciej. Z wykształcenia nauczyciel historii - "wierzący i chwilowo niepraktykujący". Pełna dużej ilości chaotycznych myśli na różne tematy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *